لوگو

درباره ما محاسبات دانلود ها آموزش صفحه نخستنرم افزار جامع مالی چیست

در سال 1365 و با ورود اولین کامپیوتر های شخصی به منازل و دفاتر، ایده ثبت اطلاعات مالی و محاسبه و تهیه انواع گزارشات مالی بوجود آمد. به مرور زمان دو دسته از نرم افزارها پا به عرصه وجود گذاشتند. گروه اول نرم افزارهایی بودند که با تکرار الگوهای رایج حسابداری، در حقیقت تقلیدی از حسابداری دستی به شمار می آمدند که با استفاده از کامپیوتر با سرعت بیشتر و دقت بالاتری انجام می گرفت. اما از نظر ما ، ظهور کامپیوتر ها نوید جهانی زیباتر و ازادتر را می داد. قابلیتهای نهفته در این ابزار الکترونیک به مراتب بیشتر از چیزی بود که به ذهن حسابداران و مدیران مالی در آن زمان می رسید

برنامه نویسی با اولین نرم افزارهای موجود برای کامپیوترها با این هدف صورت گرفت که تعاملی هوشمندانه بین زندگی متعادل و هماهنگ از یک طرف، و استفاده از ابزارهای جدید از سوی دیگر، صورت پذیرد. به این ترتیب انقلابی که با ظهور کامپیوتر ها در عرصه ثبت اطلاعات در جریان بود به سمت ایجاد تحولی عمیق تر سوق داده شد و دیدگاه کلی که مد نظر قرار گرفت آن بود که از این ابزار در جهت رهایی از الگوهای ناقص و نا کار آمد قبلی استفاده شود. تصویری که از آینده در ذهن برنامه نویسان ترسیم شده بود آن بود که افراد بتوانند با استفاده از این ابزار جدید ، تصویر واضح و بینش دقیقی از محیط پیرامون خود بدست آورند و با زبان دقیقتری با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند.

یکی از این ایده ها ، طراحی و توسعه نرم افزار جامع مالی بود. این نرم افزار در شکل غائی خود تصویری دقیق از وضعیت مالی هر موسسه یا بنگاه اقتصادی را ترسیم نموده و به کاربران کمک می کرد تا تنها با وارد کردن اطلاعات اولیه مالی خود، گزارشات و نمودارها و جداول مورد نیاز خود را استخراج نمایند. در عین حال این نرم افزار قابلیت توسعه به بخشهای انبار و اسناد و فروش و دارائی های موسسه را نیز دارا بوده و همزمان با ثبت اطلاعات در یکی از قسمتهای نرم افزار، اطلاعات به صورت اتوماتیک در سایر بخشهای سیستم نیز عمل شود.

مستقل از سیستم عامل

ایده دیگر آن بود که نرم افزار تا حد امکان مستقل از سیستم عامل دستگاه رایانه ای عمل کند. در حالیکه به مرور زمان تعداد بسیار زیادی از نرم افزار ها به سیستم عامل ویندوز و یا اندروید وابسته شدندو از منابعی که این سیستم عامل ها در اختیارشان قرار می داد استفاده کردند، طراحی نرم افزار نجم باختر به سمت استقلال هر چه بیشتر از سیستم عاملهای مختلف حرکت نمود. در طول زمان این استراتژی کارائی خود را به خوبی نشان داد و در حالیکه نرم افزارهای مختلف با ارتقاء نسخه سیستم عامل دچار مشکل می شدند، نرم افزارهای جامع مالی بر روی پلتفرم های مختلف از قبیل انواع نسخه های ویندوز و اندروید و آی او اس و غیره به راحتی کار می کردند. این قابلیت علاوه بر ارتقاء امنیت برنامه از هر گونه حملات هکری، تا حد زیادی از آسیبهایی که انواع ویروسها به سیستم می رساند نیز در امان بوده است.

 


Phone :   +98 83 3843 9218
Fax   :     +98 83 3843 9208
Email: info@beh-system.com
Address: Iran - Kermanshah - NowBahar - 118 Alley. - #2
آدرس " ایران - کرمانشاه - نوبهار - کوچه 118 - شماره 2